Fujikura藤仓 FMM-18S/18R/60S/60R 交流适配器 (ADC-13)
Press Esc key to close this popup
商品: #9060
P/N: ADC-13
价格面议
今天 订购, 05/20/2026 之前发货, 从 武汉深圳 发货
  • 描述
  • 参数表
  • 常见问题
  • 标签
特征
ADC-13 专门为 Fujikura 熔接机提供直流电源。
它具有交流适配器、电池充电器和外部直流电源入口三种功能。
ADC-13 标配 Fusion Splicer、FMM-60S、FMM-60R、FMM-18S 和 FMM-18R。
规格
Kind of power inlet AC, External DC and battery charging
AC power supply Input 100V to 240V AC, 50Ha to 60Hz
Power Cord Fujikura's AC power cords: ACC-13~17
Barrtey charging Battery/Capacity Fujikura's battery pack: BTR-08/4.0Ah
Charging voltage 13.2V
Battery charge cord Fujikura's battery charge cord:DCC-14
External DC power supply Input 10V to 15V DC
Power Cord Fujikura's DC power cords: DCC-12 (Cigarette lighter plug), DCC-13 (alligator clamps)
Power supply selection Automatic
High voltage protection circuit Available (High input indicator equipped)
Use for FMM-60S, FMM-60R, FMM-18S, FMM-18R
Usage Power supply: Sloted into the above splicers
Battery charging: Connecting to the battery
Dimensions and Weight 120W*117D*38H (mm), 0.34kg